Startup kończy działalność po krytyce jego produktu

opublikowano: 04-09-2017, 08:50
aktualizacja: 04-09-2017, 08:51

Juicero Inc., amerykański producent wyciskacza do soku, który dostał ponad 100 mln USD od inwestorów, zawiesza sprzedaż i oferuje zwrot pieniędzy.

Juicero oferował klientom wyciskarkę do soków za 700 USD oraz dostosowane do niej pakiety z warzywami i owocami. W Internecie pojawiły się jednak liczne głosy, że wyciskarka nie jest potrzebna, bo można to doskonale zrobić ręką. To zmieniło postrzeganie oferowanego urządzenia, którego cenę obniżono do 400 USD.

Zobacz więcej

youtube.com

W wydanym oświadczeniu Juicero wyjaśnia, że „stało się jasne iż stworzenie efektywnego systemu produkcji i dystrybucji dla klientów z całego kraju wymaga infrastruktury, której nie osiągniemy samodzielnie jako pojedynczy biznes”.

Wśród inwestorów Juicero byli m.in. należący do Alphabet fundusz VC GV, Kleiner Perkins Caufield & Byers, Artis Ventures oraz Thrive Capital. Liczyli oni, że wyciskarka spółki, połączona z Internetem, będzie tym dla rynku soków, czym dla rynku kawy stał się Keurig, ekspres do kawy wymagający kapsułek. Juicero sprzedawał pakiety do wyciskania po 5-7 USD.

Juicero ogłosiło, że zwraca pieniądze za wyciskarkę przez 90 dni. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu