Stary tandem w Getin Holding

ISK
opublikowano: 06-02-2012, 00:00

PERSONALIA

Znany z banku PKO BP duet Rafał Juszczak — Robert Działak pokieruje sztandarową spółką Leszka Czarneckiego. Rafał Juszczak nominację na prezesa Getin Holding dostał jeszcze w ubiegłym roku i funkcję szefa spółki kontrolowanej przez Leszka Czarneckiego, znanego inwestora, objął już z początkiem stycznia. Teraz w zarządzie Getinu dołączył do niego jego stały współpracownik Robert Działak.

Na szersze wody obaj wypłynęli w 2007 r., kiedy mało znany jeszcze wówczas na scenie bankowej Rafał Juszczak został prezesem PKO BP, największego polskiego banku. Prawą ręką nowego prezesa został Robert Działak, który objął funkcję wiceprezesa ds. bankowości detalicznej. Obaj znali się jeszcze z czasów wspólnej pracy w Citibank Polska. Później obaj związali się z PKO BP. Już, jako szefowie tego banku zasłynęli z rewolucji, która miała zmienić wizerunek PKO BP ze skostniałej instytucji na bank otwarty na młodszych, nowocześniejszych klientów.

Po przegranych przez PiS wyborach parlamentarnych obaj pożegnali się z PKO BP. Rafał Juszczak objął wtedy fotel prezesa First Ukrainian International Bank (FUIB). Wkrótce na Ukrainę zawitał też Robert Działak, który objął w FUIB funkcje wiceprezesa od bankowości detalicznej.

Teraz obaj spotkali się w spółce Leszka Czarneckiego. W nowym miejscu pracy raczej nie będą mieli takiego pola do popisu jak w PKO BP. Leszek Czarnecki znany jest z tego, że dogląda swoich interesów. Po wydzieleniu z Getin Holdingu akcji Getin Noble Banku i sprzedaży spółki ubezpieczeniowej Europa tak naprawdę niewiele też im do zarządzania zostanie. Trudno bowiem przypuszczać, by Krzysztof Rosiński, szef Getin Noble Banku, dopuścił byłych prezesów PKO BP do sterowania swoim bankiem. Chyba że inaczej zdecyduje główny udziałowiec obu firm…

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISK

Polecane