Status quo w RPP

opublikowano: 06-09-2017, 13:07
aktualizacja: 06-09-2017, 13:09

Utrzymanie stóp procentowych NBP na niezmienionym poziomie – to najważniejsza konkluzja płynąca z zakończonego dziś posiedzenia Rady Polityki Pieniężnej.

W dalszym ciągu obowiązują więc wartości ustalone w marcu 2015 r., tj. 1,5 proc. dla stopy referencyjnej i 2,5 i 0,5 proc. dla lombardowej i depozytowej. To decyzja zgodna z rynkowymi oczekiwaniami. Jej uzasadnienie zostanie przedstawione o godz. 16.

Zobacz więcej

Budynek NBP

WM, Puls Biznesu

Nieco więcej emocji na rynkach budzi czwartkowe posiedzenie Europejskiego Banku CentralnegoC, mimo że tu także konsensus wskazuje na brak zmian w polityce monetarnej. Niepewność dotyczy natomiast tempa i rozmiaru redukcji QE, programu luzowania ilościowego, na początku przyszłego roku. Na ostatnim posiedzeniu w lipcu Mario Draghi, prezes banku, zasygnalizował, że szczegóły na temat wygaszania programu poznamy jesienią.

Co prawda z najnowszych informacji agencji prasowych wynika, że decyzję w tej sprawie bank zaprezentuje dopiero na październikowym posiedzeniu, to najbliższy komunikat i słowa, które padną na konferencji prasowej z ust Mario Draghiego, będą uważnie śledzone przez aktywnych uczestników życia gospodarczego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Justyna Dąbrowska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Status quo w RPP