Stem Cells Spin planuje inwestycje

KZ
opublikowano: 20-01-2010, 13:50

Pieniądze z zapowiadanej na drugi kwartał emisji prywatnej spółki pójdą na zwiększenie mocy produkcyjnych. W czerwcu firma wejdzie na NewConnect.

Efektem tej inwestycji będzie intensyfikacja badań na surowcem bazowym MIC-1 oraz rozpoczęcie pilotażowej sprzedaży już gotowych produktów.


Spółka posiada niskokosztową i skuteczną technologię hodowli  komórek macierzystych o symbolu MIC-1, wyprowadzoną z rosnących poroży jeleniowatych. Na obecnym etapie spółka ma już opracowane pierwsze produkty, które znajdą zastosowanie w weterynarii oraz kosmetyce.

- Są to pełnowartościowe i przetestowane produkty które w przyszłości wejdą do produkcji masowej, natomiast jeszcze w tym roku spodziewamy się pierwszych przychodów ze sprzedaży testowej.” - mówi Janisław Muszyński, Prezes Stem Cells Spin.


Równolegle do tych działań prowadzone będą dalsze badania nad surowcem MIC-1, który docelowo będzie produkowany i dystrybuowany na skalę przemysłową.

- Już teraz wiemy że surowiec MIC-1 ma olbrzymi potencjał w przemyśle kosmetycznym, medycznym oraz weterynaryjnym, jednakże cały czas odkrywamy nowe możliwości jego wykorzystania. Produkcja na skale masową znacznie wpłynie na przyśpieszenie badań w tym kierunku, co z pewnością wskaże nam kolejne możliwości jego zastosowania  - dodaje Janisław Muszyński, Prezes Stem Cells Spin.

Ostateczny etapem zmierzającym do rozpoczęcia masowej produkcji będzie zakup bioreaktora, co powinno nastąpić do końca tego roku.  Wraz ze zwiększenie skali badań pojawią się kolejne produkty m.in. dla medycyny regeneracyjnej.

Dystrybucją i sprzedażą surowca zajmie się spółką zależna - Bio Inventions, która przeprowadziła już emisje akcji i w marcu zadebiutuje na NewConnect. W przyszłości, na podstawie umów licencyjnych,  dołączą kolejni dystrybutorzy.

- Współpraca Stem Cells Spin oraz Bio Inventions będzie opierała się na optymalnym połączeniu i maksymalnym wykorzystaniu kompetencji tych dwóch spółek. Dzięki temu Stem Cells Spin będzie nie tylko ciekawostką naukową ale także atrakcyjnym przedsięwzięciem z finansowego punktu widzenia - mówi Wojciech Gudaszewski, Prezes Zarządu WDM.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Polecane