Ster - Projekt liczy na PKO BP

Mariusz Zielke
opublikowano: 09-09-2002, 00:00

Ster-Projekt będzie oferował w Polsce scentralizowane systemy bankowe norweskiej firmy EDB. Warszawska spółka zapowiada, że złoży ofertę PKO BP, jeśli bank ogłosi przetarg. We wtorek Ster-Projekt zaprezentuje nową strategię opracowaną przez doradców z McKinseya.

Ster-Projekt, warszawska spółka integracyjna, zamierza rozszerzyć ofertę dla banków. Dotąd spółka ograniczała się głównie do dostaw sprzętu, systemów sieciowych i bezpieczeństwa. Wkrótce w ofercie pojawi się scentralizowany system bankowy norweskiej firmy EDB.

— Rzeczywiście planujemy mocniej wejść w sektor bankowy. System EDB jest scentralizowanym rozwiązaniem dla dużych banków, w Norwegii obsługuje 70 proc. rynku i 16 mln rachunków. Myślę, że możemy znaleźć na niego nabywców także w Polsce — mówi Piotr Smólski, prezes Ster-Projektu.

Jego zdaniem, system ten jest porównywalny z produktami Alltela, Sancheza czy Fiserva. Ster-Projekt natomiast najwyraźniej zamierza podebrać trochę rynku przeżywającemu kłopoty Softbankowi. Piotr Smólski zapewnia, że wystartuje z EDB do przetargu na dostawę scentralizowanego systemu dla PKO BP.

— System dla PKO BP jest łakomym kąskiem, ale każdy zdaje sobie sprawę, że o jego wyborze zdecyduje w dużym stopniu układ polityczny — mówi jeden z analityków.

Do zarządzania działem bankowym w Ster-Projekcie zostanie zatrudniony Grzegorz Fitta, były wiceprezes BPH do spraw informatyzacji, a później konsultant Compaqa przed jego fuzją z HP.

Mocniejsze wejście w sektor bankowy to jeden z elementów nowej strategii spółki opracowanej przed wakacjami przez firmę doradczą McKinsey. Strategia zostanie zaprezentowana we wtorek.

— Dzięki McKinseyowi wdrożymy model działalności, pozwalający na zajęcie bardziej konkurencyjnej pozycji na rynku w obliczu wejścia Polski do Unii Europejskiej — mówi prezes Ster-Projektu.

Wcześniej zapowiadał, że spółka zamierza skupić się na dużych, wysokomarżowych kontraktach i przejąć kilka spółek niszowych. Spółka zamierza stać się trzecim integratorem w kraju.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mariusz Zielke

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Ster - Projekt liczy na PKO BP