Ster-Projekt wejdzie na CTO

Grzegorz Pędras
26-10-1998, 00:00

Ster-Projekt wejdzie na CTO

W czasie ostatnich pięciu sesji rynek obligacji znów zdominował obrót na CTO. Spekulacje na temat możliwości obniżki stóp procentowych przez RPP spowodowały, że kurs obligacji skarbowych przy wysokich obrotach wyraźnie rósł osiągając w środę dla RS0799 cenę 102,0, a dla RS1099 cenę 101,4 proc. wartości nominału.

W TYM samym czasie rynek akcji znów tracił na wartości. Korzystnie na tle rynku wypad Szeptel. Utrzymuje on wciąż swoją cenę powyżej 10 zł, a piątkowe obroty w wysokości blisko 2,3 mln zł są godne uznania.

WE WTOREK KPWiG wyraziła zgodę na wprowadzenie do obrotu pozagiełdowego 100 000 obligacji zamiennych serii I SterProjektu. Obligacje te będą obok obligacji EMA-Blachowni drugim tego rodzaju instrumentem finansowym na CTO. Właścicielami dwóch 50 tys. pakietów jest I NFI i IX NFI, toteż płynność na tych walorach będzie bardzo ograniczona. Każda obligacja uprawnia obligatatriusza do objęcia 10 akcji spółki (cena emisyjna obligacji 142 zł).

POJAWIENIE SIĘ tych walorów na CTO jest związane z warunkami emisji, w których mowa o tym, że papiery te powinny być dopuszczone do publicznego obrotu do 30 września 1998 r. Termin ten przekroczono, co daje prawo obligatariuszowi do wcześniejszego wykupu obligacji za kwotę odpowiadającą 150 proc. ich ceny emisyjnej. Byłoby to niekorzystne rozwiązanie dla spółki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Pędras

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Ster-Projekt wejdzie na CTO