Steve Wozniak dezaktywował konto na Facebooku

opublikowano: 09-04-2018, 14:06
aktualizacja: 09-04-2018, 14:10

Współzałożyciel Apple, Steve Wozniak, to kolejna znana osoba, która zamroziła swoje konto na Facebooku z powodu afery Cambridge Analytica.

Wozniak uważa, że Facebook potraktował swoich użytkowników niemal jak produkt. Stwierdził, że wolałby raczej płacić za korzystanie z serwisu niż pozwoliłby  wykorzystać swoje dane osobiste do reklamy.

Zobacz więcej

Steve Wozniak, fot. Bloomberg

- Użytkownicy udostępniają każdy szczegół swojego życia Facebookowi… a Facebook robi na tym mnóstwo pieniędzy – powiedział Wozniak gazecie USA Today. – Zyski całkowicie bazują na informacjach od użytkowników, ale oni nie dostają nic w zamian – dodał.  

Wozniak powiedział, że dezaktywował swoje konto na Facebooku, ale nie skasował go, bo chce nadal mieć kontrolę nad nazwą “SteveWoz”. W pożegnalnym wpisie stwierdził, że obecność na Facebooku przyniosła mu „więcej negatywów niż pozytywów”.

Wozniak to kolejna osoba, która manifestuje swoje niezadowolenie ze sposobu działania Facebooka dezaktywując lub likwidując konto na największym na świecie serwisie społecznościowym. Wcześniej zrobili to m.in. Elon Musk, który usunął z Facebooka także profile swoich spółek Tesla, SpaceX i SolarCity oraz Brian Acton,  współzałożyciel WhatsApp, przejętego przez Facebooka w 2014 roku.

Facebook niedawno przyznał, że dane ok. 87 mln użytkowników w sposób nieuprawniony trafiło do brytyjskiej spółki Cambridge Analytica, która mogła je wykorzystać przy usługach świadczonych m.in. podczas kampanii wyborczej Donalda Trumpa w 2016 roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś,

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Steve Wozniak dezaktywował konto na Facebooku