Steve Wozniak zamroził konto

opublikowano: 09-04-2018, 22:00

Współzałożyciel Apple’a to kolejna znana osoba, która dezaktywowała konto na Facebooku z powodu afery Cambridge Analytica.

Steve Wozniak uważa, że Facebook potraktował użytkowników niemal jak produkt. Stwierdził, że wolałby raczej płacić za korzystanie z serwisu, niż pozwoliłby wykorzystać swoje dane osobiste do reklamy.

Zobacz więcej

Fot. Bloomberg

— Użytkownicy udostępniają każdy szczegół swojego życia Facebookowi, on robi na tym mnóstwo pieniędzy, a oni nie dostają nic w zamian — powiedział Steve Wozniak.

Konta nie skasował, bo chce mieć kontrolę nad nazwą „SteveWoz”. W pożegnalnym wpisie stwierdził, że obecność na Facebooku przyniosła mu „więcej negatywów niż pozytywów”. To kolejna osoba, która manifestuje niezadowolenie ze sposobu działania Facebooka, dezaktywując lub likwidując konto na największym na świecie serwisie społecznościowym. Wcześniej zrobili to m.in. Elon Musk, który usunął z Facebooka także profile swoich spółek: Tesli, SpaceX i SolarCity, oraz Brian Acton, współzałożyciel WhatsAppa, przejętego przez Facebooka w 2014 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu