STGroup nie może wyjść z dołka

Dariusz Karolak
05-02-2001, 00:00

STGroup nie może wyjść z dołka

Chociaż rynek STGroup się uspokoił, odium sprzedaży 200 tys. akcji po 8,7 zł w ciągu 3 tygodni przez jednego z wiodących akcjonariuszy pozostaje. STG zostało zamknięte w trójkąt wyznaczany minimami od 16 I oraz szczytami z 18 i 19 I. Tym co rzuca się w oczy jest zanik obrotów. Widać rynek doszedł do wniosku, że nie ma co ułatwiać zadania sprzedającym duże pakiety. Zasięgi wybicia z trójkąta wynoszą odpowiednio 11,5 oraz 6 zł. Scenariusz wzrostowy uznać wypada za mniej prawdopodobny, a przeszkadzać mu będzie czarna gruba świeca z 18 I.

Za wersją zniżkową przemawiają szybkie oscylatory, które spadły poniżej poziomów równowagi. Przed wypełnieniem zasięgu dolnego wybicia może zapobiec biały korpus z 17 I, którego dolna krawędź znajduje się przy 7,7 zł. Wstęga Bollingera pokrywa się z minimum z 16 I przy 7,35 zł. Zatrzymanie na tym poziomie umożliwiłoby próbę utworzenia odwracającej trend formacji podwójnego dna.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dariusz Karolak

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / STGroup nie może wyjść z dołka