Stockman: ktokolwiek wygra rynek czeka 25 proc. spadek

opublikowano: 08-11-2016, 11:27

- Jeśli nie sprzedawałeś przed wyborami, zrób to natychmiast po nich – powiedział w CNBC David Stockman, znany amerykański inwestor.

- Rząd będzie totalnie sparaliżowany bez względu na to kto wygra. Może dojść do 25 proc. spadku rynku – powiedział Stockman, który był dyrektorem Biura Zarządzania i Budżetu w administracji prezydenta Ronalda Reagana i ma ponad dwie dekady doświadczenia z pracy na Wall Street. 

David Stockman
David Stockman
fot. Bloomberg

Stockman nie ma wątpliwości, że USA czekają trudne czasy co najmniej przez pół roku.  

- Jeśli Hillary wygra będzie bardzo źle. Jeśli wygra Trump będzie jeszcze gorzej – stwierdził. – Myślę, że będzie wielka zażartość w walce, będzie polityczna gra na przetrwanie, będzie paraliż, będzie rój komisji prowadzących śledztwo w sprawie przecieków Wikileaks i emaili. Nie będzie przejęcia pałeczki od Fed przez politykę fiskalną i wejdziemy w recesję – dodał.

Stockman uważa, że obecnie ryzyko rynkowej jest na bardzo wysokim poziomie z powodu paraliżu amerykańskiego Kongresu  „utraty amunicji” przez Fed.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, dailyreckoning.com

Polecane