Stolica ma budynek przyszłości

  • Marta Sieliwierstow
opublikowano: 30-04-2013, 00:00

Inwestycja Krasińskiego 41 została obiektem demonstracyjnym projektu Miejski Budynek Jutra 2030 (MBJ2030).

W pięciokondygnacyjnym budynku powstającym przy ul. Krasińskiego w Warszawie zgodnie z wytycznymi programu MBJ2030 będzie 70 mieszkań od 33 do 109 mkw. Pod budynkiem zaplanowano dwie kondygnacje podziemne przeznaczone na parkingi i komórki lokatorskie. Projekt badawczy MBJ2030 jest realizowany przez Mostostal Warszawa, Instytut Techniki Budowlanej, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego i Wydział Budownictwa Politechniki Śląskiej.

Przedsięwzięcie ma na celu opracowanie rozwiązań konstrukcyjnych, materiałowych i instalacyjnych umożliwiających budowanie budynków wielorodzinnych o wysokiej energooszczędności, wykorzystujących źródła odnawialne, a przy tym zapewniających duży komfort mieszkańcom. Inwestorem Krasińskiego 41 jest spółka Fort Development.

W budynku będzie m.in. energooszczędna wentylacja, solary pozyskujące energię promieniowania słonecznego do ogrzewania ciepłej wody użytkowej, zbiornik wody deszczowej do spłukiwania toalet i zraszania trawników. Zaprojektowano również rozwiązania ograniczające przenikanie i rozprzestrzenianie się dźwięków z otoczenia. Ceny mieszkań wynoszą od 7 do 10 tys. zł/mkw. Zakończenie budowy zaplanowano na sierpień 2014 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marta Sieliwierstow

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Stolica ma budynek przyszłości