Stolica meblarskiej Europy

DI
opublikowano: 21-03-2011, 23:14

Pierwszy dzień wiosny to dobry moment na  robienie interesów - tymi słowami Krzysztof Raczkowski, prezes zarządu Demuth Alfa otworzył wczoraj XXXVI Międzynarodowe Targi Meblowe w Ostródzie. Patronem wydarzenia jest Puls Biznesu.

- Niedawno na ostródzkim zamku podpisaliśmy umowę dotacyjną z PARP na budowę za 45 milionów złotych nowego centrum wystawowego - mówił do zgromadzonych na otwarciu wystawców Raczkowski. - Zatem niebawem i niedaleko stąd wydarzy się tutaj to, co dla targów i dla państwa najważniejsze. Obiekt, w którym się znajdujemy zostanie zburzony, a w jego miejsce powstanie nowoczesna Arena Ostróda, czyli centrum targowo-konferencyjne. To będzie wizytówka miasta i naszych targów, która dzięki waszym ekspozycjom, już za rok, zacznie rozsławiać imię Ostródy w Europie.

Krzysztof Raczkowski podziękował ponad 100 wystawcom obecnym na aktualnych targach, którzy - jak się wyraził - jak zwykle nie zawiedli. Życzył im owocnych interesów, wielu zamówień oraz treściwych negocjacji.

- W dzisiejszym niestabilnym świecie musimy robić to, co do nas należy: handlować i zarabiać – dodał i zakończył tradycyjną formułą: - Targi meblowe uważam za otwarte.

Ostróda to obecnie najlepiej rozwijające się miasto regionu.

- Głównie dzięki branży meblowej – mówi wojewoda warmińsko-mazurski, Marian Podziewski. - To jedna z najważniejszych gałęzi produkcji w województwie. A skoro dziś na mniejszej powierzchni prezentuje się 100 wystawców, to w nowym centrum, mam nadzieję, pokaże się cała branża. Życzę wam i sobie, aby Ostróda stała się centrum przemysłu meblarskiego w Polsce.

- Towarzyszyłem tym targom i kibicowałem im od ich pierwszej edycji - podkreślił  kolejny mówca uroczystości, Olgierd Dąbrowski, burmistrz Ostródy. I odwołał się do zasady gospodarczego domina: - Gdyby nie MTM, nie powstałyby plany wybudowania tu Areny Ostróda. A to właśnie centrum wygeneruje tu kolejne, z większym rozmachem prowadzone edycje targów. Także innych branż. Życzę udanych transakcji oraz miłych wrażeń z Ostródy, która, wierzę w to gorąco, stanie się niebawem stolicą europejskiego meblarstwa.

Do tych europejskich ambicji nawiązał także w swym wystąpieniu Włodzimierz Brodiuk, starosta ostródzki:
- Wspólnie z Lechem Wałęsą promowałem niedawno region na targach turystycznych w Berlinie - powiedział. - Ale wiem, że tu, na zamku w Ostródzie, zainicjowano coś, o czym będzie wkrótce głośno w Europie.

Stolica meblarskiej EuropyStolica meblarskiej Europy

Prezes zarządu Demuth Alfa Krzysztof Raczkowski, Wojewoda Warmińsko-Mazurski Marian Podziewski I Starosta Ostródzki Włodzimierz Brodiuk

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu