Stolica szykuje się do budowy II linii metra

AR
opublikowano: 23-11-2016, 17:12

W piątek, 25 listopada w godzinach wieczornych rozpocznie się wprowadzanie zmian w ruchu drogowym związanych z rozbudową na zachód II linii metra - informuje ratusz na stronach internetowych.

W Warszawie przybędzie 3 nowe stacje II linii metra. Linia zostanie pociągnięta na Wolę. Będzie to około 3,4 km nowej trasy, na której znajdą się stacje Płocka (C08 - umiejscowiona pod ul. Płocką w rejonie skrzyżowania z ul. Wolską), Młynów (C07 - planowana pod ul. Górczewską po wschodniej stronie wiaduktu kolejowego w rejonie ul. Sokołowskiej i Syreny) oraz Księcia Janusza (C06 - pod ul. Górczewską w rejonie skrzyżowania z ul. Księcia Janusza). Będą tu także tory odstawcze i komora do zawracania.

Dojazd ze stacji Księcia Janusza na ul. Świętokrzyską, gdzie krzyżują się obie linie podziemnej kolei, będzie trwał ok. 12 minut.

Ratusz poinformował, że w pierwszym etapie robót zmiany w ruchu obejmą ul. Górczewską, na której zamknięte zostaną dwa odcinki (budowa stacji Płocka, która rozpocznie się w drugim kwartale 2017 r. ). Nieprzejezdny będzie także odcinek pomiędzy ul. Płocką a al. Prymasa Tysiąclecia (budowa stacji Młynów). Budowa stacji Księcia Janusza oznacza natomiast zamknięcie ul. Górczewskiej od skrzyżowania ulic Elekcyjnej i Deotymy do wjazdu do centrum handlowego.

Wyłączonym z ruchu odcinkiem będą mogły poruszać się autobusy, taxi i MTON oraz właściciele, najemcy i prowadzący działalność gospodarczą w niektórych budynkach przy ul. Górczewskiej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AR

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Samorządy / Stolica szykuje się do budowy II linii metra