Czytasz dzięki

Stos kubków z piwem

GM
opublikowano: 15-07-2015, 22:00

Nawet najlepszym kelnerom zdarza się uronić złoty trunek z kufla.

Don Idree postanowił ułatwić im przemierzanie drogi między barem a stolikiem klienta. Wynalazca stworzył kubek Stack-Cup ze specjalnym uchwytem, który pozwala dołączać do niego kolejne kubki na zasadzie spirali.

ARC

Powstająca w ten sposób zrównoważona wieża z kubków jest dużo łatwiejsza do przeniesienia. Sprawniej pracujący personel to zadowoleni klienci, ale przede wszystkim wyższa sprzedaż i mniejsze straty. Stack-Cup, produkowane z tworzywa sztucznego, przeznaczone są do wielokrotnego użytku.

Według pomysłodawcy, naczynie może być myte maszynowo do 1000 razy. Odbiorcami produktu są puby, firmy cateringowe, a także areny sportowe. Z kubków Stack-Cup piwo spożywali już kibice na stadionach Belgii, Anglii, Francji, Irlandii, Portugalii. Teoretycznie konstrukcja uchwytu umożliwia dodawanie nowych kubków bez końca, ale do tej pory rekordziście udało się dostarczyć jednorazowo 25 piw.

W Polsce za rozwój Stack-Cup odpowiada Krzysztof Pasaman. Założyciela firmy poznał podczas wizyty w Belgii, kiedy jego biznes dopiero raczkował. — Po kilku miesiącach zaproponował mi współpracę. Jestem jedną z pierwszych osób na świecie, które wdrażały ten produkt do użytku — mówi Krzysztof Pasaman.

Tekst pochodzi z książki „101 niezwykłych pomysłów na biznes”. Więcej pomysłów na biznes znajdziesz na pb.pl.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GM

Polecane