Straal wsparty inwestycją i otwartym API

opublikowano: 11-12-2019, 22:00

Firma tworząca rozwiązania płatnicze dostała 4,5 mln zł. Teraz powalczy o nowy produkt, zagranicznych klientów i kolejnych inwestorów.

Warszawska spółka Straal zadeklarowała pozyskanie 4,5 mln zł. W projekt — jak podają jej przedstawiciele — zainwestowało dwóch krajowych inwestorów prywatnych związanych z rynkiem kapitałowym i sektorem e-commerce (Straal nie upublicznia jednak ich nazwisk). Pieniądze mają wspomóc firmę w rozwoju, którego podstawą są: internetowa bramka płatnicza, rozwiązania optymalizujące procesy płatnicze i system antyfraudowy.

Zaplanowane na najbliższe miesiące działania mają przybliżyć spółkę do kolejnego celu — przeprowadzenia rundy A. Straal liczy na zainteresowanie inwestorów i finansowanie większe niż otrzymane teraz. Michał Jędraszak, prezes Straala, zapewnia, że rozmowy z inwestorami są już prowadzone. Liczy, że uda się je zakończyć już w drugiej połowie przyszłego roku. Do tego czasu spółka zapowiada wprowadzenie na rynek nowej metody płatności opartej na otwartym API bankowym. Rozwiązanie Straal Direct jest podobne do szybkich przelewów typu „pay by link”.

„Płatnik wybiera z listy swój bank i akceptuje warunki usługi. Jest przenoszony na stronę systemu e-bankowości, gdzie dokonuje uwierzytelnienia i zatwierdza formularz dyspozycji przelewu. W momencie przyjęcia przez bank dyspozycji płatnik jest automatycznie przenoszony na stronę sklepu internetowego, gdzie otrzymuje informację, że płatność się powiodła” — wyjaśnia spółka w komunikacie. Metoda ta — jak wyjaśnia Olgierd Borówka, menedżer ds. marketingu i PR w Straalu — może się sprawdzić wszędzie tam, gdzie istnieje podwyższone ryzyko, transakcje opiewają na stosunkowo wysokie kwoty, a agenci rozliczeniowi długo weryfikują sprzedawców, np. w sektorze gier internetowych.

Kolejnym punktem na liście „do zrobienia” jest finalizacja procesu licencyjnego na Litwie. Certyfikat pozwoli Straalowi przeistoczyć się ze spółki technologicznej w instytucję płatniczą i rozszerzyć kompetencje na resztę kontynentu. Firma na początku 2019 r. otrzymała taką licencję w Wielkiej Brytanii. Jej przedstawiciele wyjaśniają, że ze względu np. na brexit nie zdecydowali się jednak na korzystanie z niej. Przypomnijmy, że właścicielem Straala jest spółka brytyjska. Straal ma użytkowników w Polsce i za granicą, na razie mniej więcej w równych proporcjach. Będzie natomiast pracować nad zwiększeniem aktywności w krajach Europy Zachodniej.

W realizacji tego zadania wspomóc mają ją nowi menedżerowie: Stephen Buechner, związany wcześniej z Ingenico Group, Global Collect, Barclays czy Citi, oraz Thomas Pinter, posiadający doświadczenie wyniesione z Intrapay, Secure Trading oraz Paysafe Group.

bc64433c-8c2e-11e9-bc42-526af7764f64
Puls Innowacji
Najważniejsze informacje o rozwoju i finansowaniu nowych technologii. Ciekawostki ze świata gigantów, start-upów i funduszy VC
ZAPISZ MNIE
Puls Innowacji
autor: Anna Bełcik
Wysyłany raz w tygodniu
Anna Bełcik
Najważniejsze informacje o rozwoju i finansowaniu nowych technologii. Ciekawostki ze świata gigantów, start-upów i funduszy VC
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu