Strata Boeinga wyraźnie zmniejszyła się

Tadeusz Stasiuk
opublikowano: 28-04-2021, 14:18

Wzrost dostaw nowych samolotów poprawił nieco sytuację Boeinga. Amerykański gigant odnotował zdecydowanie niższą stratę w pierwszym kwartale niż rok wcześniej, informuje Reuters.

Samoloty Boeing 737 Max w fabryce koncernu w Renton w stanie Waszyngton
Samoloty Boeing 737 Max w fabryce koncernu w Renton w stanie Waszyngton
fot. Bloomberg

Strata na poziomie operacyjnym po pierwszych trzech miesiącach 2021 r. wyniosła 353 mln USD. Tymczasem rok wcześniej była to kwota rzędu 1,7 mld USD.

Powodem do nieco większego optymizmu jest poprawa sytuacji w branży lotniczej. Szeroki program szczepień pozwala mieć nadzieję na systematycznie otwieranie przestrzeni lotniczej dla komercyjnych lotów pasażerskich.

Stąd rosnące zainteresowanie przewoźników nowymi maszynami oraz ponowne włączanie do eksploatacji samolotów z serii 737 MAX, uziemionych przez kilkanaście miesięcy po dwóch tragicznych katastrofach z udziałem tych maszyn.

Pojawiły się jednak nowe obawy związane z eksploatacją 737 MAX, związane z zasilaniem elektrycznym, co może spowodować problemy z realizacją przez Boeinga celu zakładającego zwiększenie produkcji o 31 maszyn miesięcznie do początku 2022 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane