Strata rośnie, kurs akcji też

KZ, ISBNews
opublikowano: 17-11-2015, 10:28

Rank Progress odnotował 21,17 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w III kw. 2015 r. wobec 8,82 mln zł straty rok wcześniej.

Strata operacyjna wyniosła 1,97 mln zł wobec 0,29 mln zł straty rok wcześniej.

Jan Mroczka, prezes Rank Progressu
Zobacz więcej

Jan Mroczka, prezes Rank Progressu Fot : Marek Wiśniewski, "Puls Biznesu"

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 15,39 mln zł w III kw. 2015 r. wobec 14,69 mln zł rok wcześniej.

W okresie I-III kw. 2015 r. spółka miała 47,73 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w porównaniu z 42,6 mln zł straty rok wcześniej, przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 52,47 mln zł w porównaniu z 48,72 mln zł rok wcześniej.

"W stosunku rocznym wzrósł także zysk ze sprzedaży - z poziomu 9,9 mln zł do 10,9 mln zł. Korzystniej kształtuje się ponadto narastająco wynik na działalności operacyjnej, gdzie strata zmniejszyła się rok do roku z 25,2 mln zł do 15,3 mln zł. Trzeba zaznaczyć jednocześnie, że wynik operacyjny został obciążony przez czysto księgowy wynik na nieruchomościach. Przeszacowaniu w dół o 19,3 mln zł uległy niektóre z nieruchomości w portfelu spółki, a dodatkowo na ich obniżoną wartość wpływ miały różnice kursowe (-3,3 mln zł). Wynik netto wyniósł -47,7 mln zł, co z kolei w dużej mierze jest skutkiem niemal 20-mln odpisu aktywa na odroczony podatek dochodowy" - czytamy w komunikacie. 

"Obraz finansowy spółki jest dużo lepszy niż mogłoby się wydawać z rachunku wyników. Po oczyszczeniu go z przeszacowań, które są zmienne i wynikają z bieżącej sytuacji na rynku, zysk netto byłby wyższy o kilkanaście milionów. Miarą kondycji firmy są również dodatnie przypływy z działalności operacyjnej" - powiedział prezes Jan Mroczka, cytowany w komunikacie.

Inwestorzy uwierzyli w wyjaśnienia prezesa. O godz. 10.10 kurs spółki rósł o 13,5 proc. i był to najlepszy wynik na GPW.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ, ISBNews

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Wyniki spółek / Strata rośnie, kurs akcji też