Straty większe od kapitalizacji

Kamil Zatoński
opublikowano: 24-04-2018, 22:00

Notowania Mostostalu Zabrze zanurkowały po ujawnieniu wyników za 2017 r.

Budowlana spółka przedstawiła w poniedziałek wieczorem szacunkowe dane za miniony rok. Przychody wyniosły 650 mln zł (jednostkowe 344,7 mln zł), a strata netto 79,9 mln zł (58,2 mln zł na poziomie jednostkowym). Giełdowe notowania spadły o ponad jedną trzecią, do najniższego poziomu w historii, a kapitalizacja firmy, której głównym akcjonariuszem jest Krzysztof Jędrzejewski, stopniały do niespełna 57 mln zł.

12 proc. akcji Mostostalu kontroluje Nationale-Nederlanden OFE, a 5 proc. inny z funduszy emerytalnych — Aegon. Do gigantycznych strat przyczyniły się nierentowne kontrakty. W największym stopniu — ten na montaż dwóch kotłów parowych w spalarni odpadów w Wielkiej Brytanii. Obniżyło to wynik jednostkowy o 47,6 mln zł. 21,7 mln zł odjęła od wyniku skonsolidowanego aktualizacja budżetu kontraktu dla firmy Kinetics Technology, a 6,9 mln zł — innego z kontraktów, który zawarto w lutym 2016 r. i który obniżył już wynik za tamten rok o 19,9 mln zł. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Straty większe od kapitalizacji