Straw: W sprawie budżetu UE wszyscy powinni zrobić ruch

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 21-11-2005, 13:43

Brytyjski minister spraw zagranicznych Jack Straw potwierdził w poniedziałek, że W.Brytania jako przewodnicząca UE chciałaby doprowadzić do porozumienia w sprawie unijnego budżetu na lata 2007-2013 w czasie szczytu europejskiego w grudniu w Brukseli.

Brytyjski minister spraw zagranicznych Jack Straw potwierdził w poniedziałek, że W.Brytania jako przewodnicząca UE chciałaby doprowadzić do porozumienia w sprawie unijnego budżetu na lata 2007-2013 w czasie szczytu europejskiego w grudniu w Brukseli.

    Zaapelował do wszystkich państw członkowskich, by "wykonały ruch", umożliwiający to porozumienie.

   "Negocjacje są negocjacjami i wymaga to, by wszystkie strony wykonały ruch, nie tylko jedna ze stron, którą jest aktualnie prezydencja brytyjska" UE - powiedział Straw, przybywając na  spotkanie ministrów spraw zagranicznych "25".

    Wzrastają naciski na Wielką Brytanię, która do końca roku przewodniczy UE, by doprowadziła do porozumienia w sprawie unijnego budżetu przed końcem 2005 r. Problemu tego nie udało się rozwiązać w czasie szczytu UE w czerwcu br.

    Wówczas Wielka Brytania, Holandia, Szwecja, Finlandia i Hiszpania zablokowały kompromis przedstawiony przez luksemburskie przewodnictwo UE.    

    Ministrowie omawiali sprawę budżetu w poniedziałek rano, ale bez nowych propozycji brytyjskich nie osiągnięto żadnego postępu, a niektóre delegacje zastanawiały się nawet nad sensem tych rozmów - pisze AFP, powołując się na unijne źródła dyplomatyczne.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane