Strefa z Kostrzyna ma pełne ręce roboty

opublikowano: 28-07-2016, 22:00

Azjatycki SDE, WPIP i Brinkmann zainwestują niemal 83 mln zł w Kostrzynie i Zielonej Górze.

Pracowity lipiec w Kostrzyńsko- -Słubickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej (KSSSE). Spółka wydała trzy zezwolenia — tyle samo co przez całe pierwsze półrocze. Do Kostrzyna wchodzi SDE, azjatycki producent elementów dla branży elektrotechnicznej. Firma zainwestuje 35-45 mln zł i zatrudni co najmniej 31 osób, a projekt zrealizuje do końca 2021 r. SDE jeszcze nie kupił 3-hektarowej działki.

Dwie firmy pojawią się w Zielonej Górze. Wielkopolskie Przedsiębiorstwo Inżynierii Przemysłowej zbuduje zakład konstrukcji metalowych dla budownictwa przemysłowego za 30 mln zł, w którym zatrudni 50 osób. Niemiecki Brinkmann, producent mebli, zainwestuje 7,8 mln zł i zbuduje fabrykę, w której będzie pracować co najmniej 25 osób. Obie firmy obiecują zrealizować przedsięwzięcie do końca 2019 r.

— Zainteresowanie strefą nie słabnie. Ten rok jest bardziej pracowity niż poprzedni. Prowadzimy rozmowy z ponad 30 potencjalnymi inwestorami. W tym roku wydamy kilkanaście zezwoleń. W porównaniu z poprzednimi latami mamy bardzo dużo nowych projektów, w tym sporo z Polski i Niemiec. Dość dużo jest inwestycji z branży motoryzacyjnej — mówi Andrzej Kail z KSSSE.

Sporo nowych projektów trafia do Zielonej Góry: miasto przygotowało tereny pod inwestycje. Dużo firm wybiera tradycyjnie Nową Sól, Kostrzyn, rośnie zainteresowanie Gorzowem Wielkopolskim, Goleniowem i Szczecinem. Kostrzyńska strefa złożyła w Ministerstwie Rozwoju wniosek i czeka na poszerzenie. Dzięki temu zabiegowi urośnie o 76 ha, do ponad 1,9 tys. ha. Po zmianie granic przybędzie siedem nowych miejsc, m.in. w Nowej Soli czy Kłodawie. Już złożony został wniosek o kolejne poszerzenie — o 184 ha. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk

Polecane