Strefa z Łodzi zdobyła siedem firm

opublikowano: 09-07-2013, 00:00

Wczoraj spółka podsumowała pierwsze półrocze i wydała zezwolenia inwestorom, którzy obiecują 235 mln zł.

690 miejsc pracy i utrzymanie 3,1 tys. deklaruje siedem firm, które w pierwszym półroczu dostały zezwolenia na działalność w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej (ŁSSE). Uroczyste wręczenie odbyło się wczoraj. Firmy zainwestują 235 mln zł. Największe pod względem wartości projekty planują LEK i Hutchinson Poland. LEK zwiększy zatrudnienie w zakładzie w Strykowie do 370 osób. Hutchinson dzięki nowemu projektowi będzie miał niemal 1 tys. pracowników w zakładzie Łódź 1. O 260 osób powiększy się centrum usług Infosys BPO Poland, którego załoga już dziś liczy ponad 1,5 tys. pracowników. Amber Energia, która sprzedaje prąd i dopiero zaczyna rozwijać działalność usługową — najpierw wewnątrz grupy, w przyszłości być może dla klientów zewnętrznych — zacznie od 10 osób. HTL-Strefa rozbuduje zakład w Łęczycy. Firma zrealizuje projekt w trzy lata i utrzyma ponad 650 etatów. Sonoco, producent opakowań, który przyszedł do łódzkiej strefy za Gillette (dziś P&G) i był podwykonawcą firmy, teraz zbuduje w Kutnie własną halę. Polska firma ASTI, producent przypraw, zbuduje natomiast halę produkcyjną i laboratorium.

None
None

— Drugie półrocze zapowiada się całkiem nieźle, prawdopodobnie przekroczymy magiczną liczbę tysiąca miejsc pracy. Spodziewam się znowu firm z wielu branż, w tym AGD, farmacji czy logistycznej.

Bardzo się cieszymy z przedłużenia funkcjonowania stref do 2026 r., co wicepremier Piechociński zapowiedział dziś podczas uroczystości wręczania zezwoleń — mówi Tomasz Sadzyński, prezes ŁSSE.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk

Polecane