Streżyńska: operatorzy będą tracili (WIDEO)

opublikowano: 02-06-2017, 09:35

Anna Streżyńska, minister cyfryzacji uważa, że zniesienie opłat roamingowych uderzy w wyniki operatorów komórkowych. Jej zdaniem, rozwiązanie przyjęte przez KE nie do końca jest "sprawiedliwe".

Jak ocenia Pani możliwości wdrożenia cenników dotyczących zniesienia opłat roamingowych przez mniejszych operatorów komórkowych w ślad za tym, co zrobiło Orange?

 - Aż się prosi żeby zachować się w sposób populistyczny i powiedzieć, że absolutnie żądamy aby ceny w roamingu zostały obniżone zgodnie z żądaniami Komisji Europejskiej, ale wszyscy mnie znają, że jestem ostatnią osobą, która im odpuszcza, a pierwszą, która ich dociska, ale liczby są nieubłagane i są wiarygodne. Oni na tym będą tracili bardzo duże kwoty, ponieważ mamy jedne z najniższych cen w Europie - mówi minister. 

- Mamy też powszechny dostęp do pakietów no limit, to powoduje, że nie da się tego rozwiązania zastosować wprost. Jesteśmy teraz w trudnej sytuacji, bo z jednej strony Orange, który jest globalną marką, może się spokojnie subsydiować z innych źródeł inni nie mają tej możliwości. W szczególności dwóch mniejszych operatorów. Z drugiej strony jest presja społeczna. Cały czas mniejszość Polaków przebywa w podróży i to jest mniejsza część ich życia, a większość Polaków chce mieć tanie usługi tu i teraz. Pełne zastosowanie rozwiązania Komisji doprowadziłoby do tego, że my, którzy ciężko pracujemy w Polsce za biurkiem finansowalibyśmy wszystkich tych, którzy są w różnych celach w podróży. Nie możemy do tego dopuścić, bo ciężko pracowaliśmy przez wiele lat, żebyśmy my mieli tanio, a nie tylko garść naszego społeczeństwa - mówi Anna Streżyńska, minister cyfryzacji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Drozd

Polecane