Strzelec uruchomił linię puszkową

Paweł Mazur
opublikowano: 09-07-2001, 00:00

Strzelec uruchomił linię puszkową

W piątek nastąpił uroczysty rozruch nowej linii do rozlewu piwa w puszki, zainstalowanej w Małopolskim Browarze Strzelec. Budowa linii rozpoczęła się na jesieni roku 2000, a jej zakończenie nastąpiło w czerwcu 2001 roku. Wartość inwestycji wraz z infrastrukturą (obiekty budowlane wznosiła spółka Mitex) wyniosła około 8 mln zł. Wydajność puszkowej linii produkcji firmy KHS wynosi 25 tys. puszek na godzinę.

Dotychczas browar w Jędrzejowie nie posiadał własnej linii i piwo puszkowe rozlewane było w obcym zakładzie. Strzelec oprócz zakładu w Jędrzejowie w swojej grupie posiada jeszcze browar w Rybniku. Spółka ma też 48 proc. kapitału akcyjnego lubelskiej Perły. W roku 2000 firma, kontrolowana przez jej prezesa Adama Brodowskiego, sprzedała 240 tys. hl piwa, co przełożyło się wówczas na około 1 proc. globalnej sprzedaży piwa w Polsce.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paweł Mazur

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Strzelec uruchomił linię puszkową