Stuttgart szansą dla wielu branż

opublikowano: 05-11-2012, 00:00

Giełda i targi kooperacyjne w stolicy Badenii- -Wirtembergii to okazja do promocji i pozyskania zagranicznych partnerów.

Już niebawem uwaga przedsiębiorców zainteresowanych międzynarodową kooperacją będzie zwrócona na Stuttgart. 14 i 15 listopada odbędzie się tam Międzynarodowe Forum Biznesowe — Targi Kooperacji i Inwestycji Global Connect 2012. Ważnym elementem imprezy jest giełda kooperacyjna z indywidualnymi spotkaniamibiznesowymi. Do udziału w niej organizatorzy zapraszają m.in. przedsiębiorców z Polski.

— Forum, które ma również charakter targowy, jest polecane przede wszystkim przedsiębiorstwom i organizacjom, które planują nawiązanie lub rozszerzenie współpracy z partnerami zagranicznymi i mają w planach internacjonalizację działalności — mówi Janusz Starościk z Komfort International, współorganizatora wydarzenia.

Giełdę organizuje HWK International z siedzibą w Stuttgarcie wraz z partnerami z Enterprise Europe Network. Będzie ona polegać na około 30-minutowych indywidualnych rozmowach przedsiębiorców ze zgłoszonymi uczestnikami kongresu, wystawcami i odwiedzającymi imprezę. Oprócz tego organizowane są Międzynarodowe Spotkania Konsultacyjne (IBT) skierowane do przedsiębiorców i usługodawców, którzy mają konkretne zapytania dotyczące działalności w poszczególnych krajach. Udział w giełdzie, podobnie jak i w IBT, jest bezpłatny.

Tematyka forum jest bardzo szeroka i będzie obejmowała takie zagadnienia, jak m.in. doradztwo w zakresie strategii wejścia na rynek i zarządzania oraz obsługa celna, ubezpieczenie i zabezpieczenie ryzyka. Będzie także mowa o doradztwie prawnym i podatkowym oraz badaniach marketingowych. Na forum poruszone zostaną zagadnienia związane z wybranymi branżami, takimi jak obróbka metali, budowa maszyn, przemysł samochodowy, elektrotechnika czy mechanika precyzyjna. Nie zabraknie wiedzy dotyczącej przemysłu chemicznego, ochrony zdrowia, tekstyliów, budownictwa lądowego i ochrony środowiska.

Swoje stoisko informacyjne na forum będzie miał Wydział Promocji, Handlu i Inwestycji (WPHI) Ambasady RP w Berlinie. Konsultacji będą udzielały także izby przemysłowo-handlowe z kilkudziesięciu krajów. Organizatorzy zapowiadają liczne konferencje tematyczne poświęcone m.in. różnym aspektom prowadzenia międzynarodowej działalności gospodarczej (w tym handlowej i inwestycyjnej), logistyce i transportowi oraz roli marketingu firm i produktów. Poprzednia edycja imprezy zgromadziła 159 wystawców z 46 państw i około 2,8 tys. odwiedzających. Więcej informacji na temat targów można znaleźć na stronie www.global- connect.de.

12.11 Do tego dnia można zgłaszać się do udziału w giełdzie.

Zarejestruj się

http://connect.b2b-match. com/globalconnect2012/

WIĘCEJ INFORMACJI

Janusz Starościk tel.: +48 691-565-756 fax: +48 22 854-10-27 biuro@komfort-international. com www.komfort-international. com

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sylwester Sacharczuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu