Czytasz dzięki

STX Next i CoderDojo nauczą programowania

GSU
opublikowano: 04-12-2019, 15:49

Jeden z największych software house’ów w Europie - STX Next i Fundacją CoderDojo rozpoczęły współpracę, w ramach której będą prowadzić bezpłatne zajęcia z nauki programowania skierowane do  dzieci i młodych ludzi zainteresowani nowymi technologiami.

Warsztaty odbywają się co dwa tygodnie pod okiem profesjonalnych trenerów w łódzkim biurze firmy.

- Nasi kursanci zajmują się przede wszystkim programowaniem, ale mają także do czynienia z zagadnieniami z zakresu elektroniki i robotyki. Podczas spotkań dążymy do tego, żeby dzieci same wymyślały sobie kolejne cele do osiągnięcia i sukcesywnie je realizowały. Uczestnicy oprócz rozwijania stymulowania logicznego myślenia, dzięki pracy w grupie, uczą się ponadto efektywnego zarządzania czasem, dzielenia zadaniami i pracy zespołowej – mówi Maciej Dziergwa, prezes STX Next.

Celem inicjatywy jest wzmacnianie kompetencji cyfrowych w społeczeństwie, przekazywanie wiedzy i narzędzi niezbędnych do poszerzania horyzontów oraz rozwijanie technologicznych pasji wśród młodego pokolenia. Zajęcia odbywają się co dwa tygodnie.

Spotkania prowadzą wolontariusze z fundacji CoderDojo, a STX Next odpowiada za zaplecze logistyczno-organizacyjne. 

- Dynamicznie zmieniający się i podążający w innowacyjnym kierunku rynek pracy, stawia przed nami nowe wyzwania. Statystyki dowodzą, że największe zapotrzebowanie wśród poszukiwanych pracowników dotyczy stanowisk specjalistycznych związanych ściśle z branżą IT. Dlatego też z entuzjazmem angażujemy się w projekty, których celem jest stawianie na kompetencje przyszłości – mówi Maciej Dziergwa.

STX Next, ma również w planach organizację zajęć z programowania w Pythonie, a także JavaScript dla osób, które chciałyby zgłębić zdobytą już wcześniej wiedzę i rozwinąć praktyczne umiejętności. O szczegółach spółka będzie informowała na bieżąco.

a9c2adc0-8c30-11e9-b683-526af7764f64
Newsletter ICT
Nowości z firm IT z naciskiem na spółki giełdowe: przetargi, informacje z rynku, newsy kadrowe i inne.
ZAPISZ MNIE
Newsletter ICT
autor: Grzegorz Suteniec
Wysyłany raz w tygodniu
Grzegorz Suteniec
Nowości z firm IT z naciskiem na spółki giełdowe: przetargi, informacje z rynku, newsy kadrowe i inne.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GSU

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy