Subiektywne wektory B2B: Przodownicy i outsiderzy

GAS
opublikowano: 20-10-2008, 00:00

Przodownicy

Lech Witecki

Mistrz kierownicy? oby

Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad wiosną przybył spoza branży i ruszył na negocjacje z GTC w sprawie budowy autostrady A1. Wlokące się od 1995 r. negocjacje poprowadził tak, że po trzech miesiącach ruszyła budowa. Miejmy nadzieję, że potwierdzi opinię Sterlinga Mossa, pierwszego Brytyjczyka w Formule 1, iż z przyszłymi mistrzami świata jest tak, że pojawiają się znikąd. Uwaga na szykany i betonowe bandy!

Katarzyna Nowakowska

Inwestorzy uwierzyli

Odpowiedzialna za relacje inwestorskie Pekaesu pani dyrektor zbiera żniwo swojej pracy. Operator logistyczny znalazł się wśród spółek giełdowych o najwyższej reputacji. Badanie PremiumBrand przeprowadzono wśród maklerów, doradców inwestycyjnych, analityków i zarządzających aktywami. Pod uwagę brano m.in. takie czynniki jak kompetencje zarządu, rzetelność, wiarygodność czy wizerunek.

Outsiderzy

Kolejowy bałagan

Bezmyślność w parze ze śmiesznością

Minus dla Kolei Mazowieckich (KM) i Polskich Linii Kolejowych (PLK). KM za 250 mln zł kupiły piętrowe pociągi, które miały być rozwiązaniem problemu zatłoczonych wagonów. Ale PLK tak zmodernizowały główny warszawski tunel kolejowy, że jest za niski o 5 cm. W rezultacie piętrus nie może zabierać pasażerów z trzech najbardziej popularnych stacji. Teraz firmy wzajemnie obarczają się odpowiedzialnością.

Tomasz Szymczak

Centralwings lata już tylko czarterowo

Nie udało się wyprowadzić na prostą polskich tanich linii. Po miesiącach prób zarząd kierowany przez prezesa Szmczaka zrezygnował z regularnych połączeń i zdecydował o przekształceniu Centralwings od września w przewoźnika czarterowego. Ostatni lot zilustrował sytuację firmy — w ostatniej chwili rejs odwołano, a linie nie zajęły się 150 pasażerami koczującymi na lotnisku w Bolonii.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GAS

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu