Subwencje z PFR bez podatku

  • PAP
opublikowano: 05-08-2020, 07:08

Fiskus nie zabierze przedsiębiorcom części wsparcia z tarczy finansowej. Przynajmniej na razie - podaje w środę "Rzeczpospolita".

Dziennik informuje, że są już pierwsze interpretacje skarbówki w sprawie rozliczenia pieniędzy z Polskiego Funduszu Rozwoju. Korzystne dla firm. "Wynika z nich, że przedsiębiorca, który otrzymał subwencję na utrzymanie biznesu, nie musi płacić ani podatku dochodowego, ani podatku od czynności cywilnoprawnych" – mówi, cytowany przez "Rz", Bartosz Sankiewicz, doradca podatkowy, partner w NGL Legal.

Gazeta zwraca uwagę, że "nierozstrzygnięta jest jeszcze kwestia rozliczenia subwencji po jej ewentualnym umorzeniu w przyszłym roku". Dodaje, że Ministerstwo Finansów informuje, że obecne przepisy nakazują opodatkowanie.

"Rz" przypomina, że subwencje z PFR to główna forma wsparcia dla przedsiębiorców poszkodowanych w czasie pandemii koronawirusa. Skorzystało z niego 346 tys. firm, dostały na wyjście z kryzysu ponad 60 mld zł - czytamy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane