Sukces z konieczności

opublikowano: 28-12-2012, 00:00

Z rankingu, toruńska firma JMS, w ciągu trzech lat zwiększyła swoje obroty o 1219,5 proc.

I MIEJSCE JMS

W latach 90. powołali ją pracownicy spółki MG Mazowsze, która z kolei wyrosła z toruńskiego oddziału Mostostalu Gdańsk. Firma powstała niejako z konieczności, bo MG Mazowsze kończyło działalność. Toruńska Gazela Biznesu konsekwentnie pnie się w rankingu, przed rokiem była czwarta w kraju, by w tym wskoczyć na najwyższy stopień podium.

— Zakładałem firmę z kilkoma pracownikami z kierownictwa toruńskiej spółki. Było nas trzech, teraz jest pięciu, wszyscy pracowaliśmy w gdańskim Mostostalu — wyjaśnia Jacek Julkowski, prokurent JMS.

Dziesięć lat temu JMS zaczynała od usług montażu konstrukcji stalowych. Jak podkreśla prezes firmy Marek Ringwelski, był to jednak tylko wstęp do jej rozwoju. Dziś JMS jest generalnym wykonawcą obiektów dla branży handlowej (dla sieci Biedronka, Intermarche, Stokrotka), restauracji (McDonalds w Koninie i Brzesku, KFC w Warszawie), a także hal przemysłowo- magazynowych i specjalistycznychobiektów przemysłowych (np. dla cukrowni w Dobrzelinie). Solidność toruńskiej Gazeli Biznesu docenili również zagraniczni inwestorzy, JMS pracował m.in. dla firm z Holandii, Niemiec i Korei. Władze firmy nie kryją, że nadchodzące lata nie będą najłatwiejsze, dlatego zamierzają konsekwentnie realizować strategię długofalowej współpracy z dotychczasowymi kontrahentami. Spółka buduje m.in. dwa obiekty handlowe — w Gorzowie Wielkopolskim i w Bydgoszczy.

— Naszym celem jest umocnienie pozycji na trudnym rynku w czasach nadchodzącej nieuchronnie kolejnej fali kryzysu w budownictwie. Zintensyfikowaliśmy działania marketingowe wśród inwestorów, skutkiem czego zyskaliśmy duży portfel zamówień — mówi Jacek Julkowski.

Jego zdaniem, sukces JMS to efekt osiągnięty wspólnymi siłami wszystkich pracowników — nie tylko kadry menedżerskiej, ale przede wszystkim stałej i praktycznie (nietypowo dla branży budowlanej) niezmieniającej się załogi, której trzon stanowią wykwalifikowani i doświadczeni inżynierowie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marta Markiewicz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu