SunGard przechodzi pod kontrolę funduszy za 11,3 mld USD

(Tadeusz Stasiuk)
opublikowano: 28-03-2005, 15:38

Silver Lake Partners i sześć innych firm specjalizujących się w wykupach menedżerskich zgodziło się przejąć amerykańskiego producenta oprogramowania SunGard Data Systems. Kwota transakcji oszacowana została na 11,3 mld USD. Tym samym, będzie to największa na świecie operacja przejęcia od 1989 r.

Silver Lake Partners i sześć innych firm specjalizujących się w wykupach menedżerskich zgodziło się przejąć amerykańskiego producenta oprogramowania SunGard Data Systems. Kwota transakcji oszacowana została na 11,3 mld USD. Tym samym, będzie to największa na świecie operacja przejęcia od 1989 r.

Przejmujący zapłaci po 36 USD za każdą akcję firmy z Pensylwanii. Jest to o 44 centy więcej niż wynosił kurs akcji spółki podczas zamknięcia sesji 21 marca, kiedy to SunGard otrzymał potwierdzenie decyzji.

Silver Lake złożył ofertę wspólnie z Goldman Sachs Capital Partners, Blackstone Group LP, Bain Capital LLC, Kohlberg Kravis Roberts & Co., Providence Equity Partners Inc. i Texas Pacific Group.

To największa tego typu operacja od 16 lat. W 1989 roku kosztem 31 mld USD Kohlberg Kravis przejął kontrolę nad RJR Nabisco Inc.

W minionym roku fundusze specjalizujące się w operacjach wykupu i przejęć wydatkowały na ten cel rekordową kwotę 180 mld USD.

WST, Bloomberg

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Tadeusz Stasiuk)

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu