Super czwartek

  • Marek Rogalski
opublikowano: 07-06-2017, 22:00

Dziś o godz. 13.45 poznamy decyzje EBC, chociaż kluczowa będzie konferencja prasowa, która rozpocznie się o godz. 14.30.

Oczekiwania rynku związane z rewizją w górę prognoz i zapisów w oficjalnym komunikacie, które mogłyby zapowiadać odejście od luźnej polityki monetarnej, były w ostatnim czasie duże, stąd pole do rozczarowania również jest spore. Korekta EUR/USD może być szybka, ale znacząca — mocne wsparcie to okolice 1,11, gdzie przebiega dolne ograniczenie 2-miesięcznego kanału spadkowego. Większe umocnienie dolara może być ograniczone przez rozpoczynające się o godz. 16 zeznania byłego szefa FBI w Senacie, które mogą otworzyć nowy front politycznej walki demokratów z prezydentem Donaldem Trumpem. Tymczasem inwestorzy do tej pory nie otrzymali mocnych zapewnień ze strony republikanów, że będą sprawnie wdrażać w Kongresie pakiet reform podatkowych przygotowanych przez Biały Dom. Dzień zakończą informacje dotyczące wyników wyborów parlamentarnych w Wielkiej Brytanii, które mogą okazać się kluczowe dla przebiegu negocjacji dotyczących brexitu. Najgorszym scenariuszem byłby tzw. zawieszony parlament, czyli brak możliwości stworzenia większościowego rządu, gdyż zwiększyłoby to ryzyko braku osiągnięcia porozumienia z Unią Europejską w zakładanym, dwuletnim okresie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Rogalski, DM BOŚ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu