Super Gazela z Augustowa

MWA
opublikowano: 18-07-2011, 00:00

"Społem" Augustowska Spółdzielnia Spożywców działa na rynku już 65 lat i wciąż chce się rozwijać.

"Społem" Augustowska Spółdzielnia Spożywców działa na rynku już 65 lat i wciąż chce się rozwijać.

Augustowska spółdzielnia, zarządzana przez Bogusława Samela, specjalizuje się w kilku dziedzinach. Przede wszystkim jednak w handlu detalicznym, m.in. artykułów spożywczych, chemii gospodarczej i alkoholi. W Augustowie działa 19 należących do spółdzielni sklepów, w których sprzedaje się również pieczywo i ciasta produkowane przez własną piekarnię.

Poza tym firma zajmuje się obsługą gastronomii. M.in. zarządza działającą od 1962 r. restauracją Albatros, która niegdyś zdobyła sławę dzięki piosence Janusza Laskowskiego "Beata z Albatrosa". Do spółdzielni należą także dwa bary szybkiej obsługi, które są chętnie odwiedzane dzięki niskim cenom dań.

— Prezesem Augustowskiej Spółdzielni Spożywców jestem już 22 lata. Przez ten czas powstała dla nas silna konkurencja, m.in. Kaufland, Biedronka i Lidl. Mimo to wciąż udaje nam się zachować wysoką pozycję na rynku — mówi Bogusław Samel.

O tym, że prezes nie przesadza, może świadczyć wiele nagród zdobytych przez spółdzielnię. W 2010 r. otrzymała także statuetkę Super Gazeli w rankingu organizowanym przez "Puls Biznesu". Jako jedyna firma w województwie podlaskim nieprzerwanie od ośmiu lat odnotowuje wzrost przychodów ze sprzedaży i osiąga zysk netto z działalności gospodarczej. Augustowska spółdzielnia może się pochwalić również takimi osiągnięciami jak zwycięstwo w plebiscytach Super Firma Powiatu, Solidna Firma czy Firma Fair Play. Ponadto otrzymała od miasta medal za dobrą reputację, uczciwość i wyniki finansowe.

Bogusław Samel przekonuje, że jego spółdzielnia nie spoczęła jednak na laurach i wciąż chce się rozwijać.

— Mamy kilka planów na przyszłość. Chcemy na przykład jeszcze bardziej poprawić jakość obsługi, a także zwiększyć powierzchnie sklepów. Nie mamy zamiaru rozszerzać sieci sprzedaży. W Augustowie jest wystarczająca liczba punktów handlowych, a pod miastem, w małych wsiach, nie ma na nie zapotrzebowania. Zamiast tego planujemy zainwestować w gastronomię i otworzyć kilka kolejnych barów — zapowiada Bogusław Samel.

"Społem" Augustowska Spółdzielnia Spożywców jest jednym z największych pracodawców w mieście. Zatrudnia 191 osób, w tym 160 kobiet. Przeciętny wiek pracownika to 37 lat.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MWA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu