Superglinana dywaniku

  • Piotr Nisztor
opublikowano: 17-05-2013, 00:00

Po artykule „Pulsu Biznesu” Bartłomiej Sienkiewicz zażądał od komendanta głównego wyjaśnień w sprawie nieprawidłowości w centrum zarządzającym policyjnym mieniem

W czwartek „PB” ujawnił wyniki kontroli wewnętrznej w Centrum Usług Logistycznych działającym od ponad dwóch lat przy Komendzie Głównej Policji (KGP). Okazało się, że instytucja odpowiedzialna za nadzór nad policyjnym majątkiem (m.in. ośrodkami wypoczynkowymi, warsztatami samochodowymi czy restauracjami) była zarządzana skandalicznie i jest niemal bankrutem. Po publikacji „PB” szczegółowych wyjaśnień w tej sprawie od gen. Marka Działoszyńskiego, komendanta głównego policji, zażądał Barłomiej Sienkiewicz, szef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych (MSW).

— Ponadto minister zobowiązał szefa policji do przedstawienia działań, jakie zamierza podjąć w sprawie dalszego funkcjonowania CUL — mówi Małgorzata Woźniak, rzecznik MSW. Resort oczekuje, że KGP przedstawi wyjaśnienia wraz z projektem reformy centrum jeszcze w tym miesiącu. Z nieoficjalnych informacji „PB” wynika, że od czasu zakończenia kontroli, o której wynikach pisaliśmy, sytuacja CUL znacznie się pogorszyła. Zadłużenie, które w połowie ubiegłego roku zbliżało się do 6 mln zł, obecnie wraz z odsetkami sięga niemal 20 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Piotr Nisztor

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane