Supernowa Capital chce sprzedać lub połączyć NFI

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 23-02-2006, 16:26

Supernova Capital, kontrolująca Progres, II i IX NFI chce sprzedać dwa z nich, a jeśli to się nie powiedzie, NFI zostaną połączone. Podwyższenie kapitałów o których zdecydują najbliższe NWZA funduszy służyć ma dostosowaniu do regulacji KSH, a nie pozyskaniu środków na inwestycje.

Supernova Capital, kontrolująca Progres, II i IX NFI chce sprzedać dwa z nich, a jeśli to się nie powiedzie, NFI zostaną połączone. Podwyższenie kapitałów o których zdecydują najbliższe NWZA funduszy służyć ma dostosowaniu do regulacji KSH, a nie pozyskaniu środków na inwestycje.

"Trzymanie trzech funduszy jest nieekonomiczne ze względu na koszty, które muszą one ponosić. Jeżeli znajdą się chętni, to dwa z nich sprzedamy, a jeśli ceny nie będą dla nas satysfakcjonujące, ewentualnie nie będzie chętnych, to będziemy te fundusze łączyć" - powiedział PAP wspólnik Suprnovy i prezes IX NFI Artur Cąkała.

"Prowadzimy rozmowy z potencjalnym inwestorem. Na decyzję w tej kwestii trzeba będzie poczekać do drugiego kwartału, chociaż wszystko może również potoczyć się szybciej" - dodał.

Wcześniej Cąkała informował, że wszystkie trzy fundusze będą realizowały tę samą politykę inwestycyjną koncentrującą się na firmach z sektora dóbr konsumpcyjnych, zmierzających do debiutu giełdowego. Zapowiadał wówczas, że fundusze chcą najpierw znaleźć ciekawe inwestycje, a następnie zwrócą się do inwestorów finansowych z propozycją nowej emisji akcji.

W planach uchwał na najbliższe NWZA wszystkich trzech funduszy jest propozycja podniesienia kapitału poprzez emisję nowych akcji.

W opinii prezesa IX NFI konkretnych decyzji o nowych inwestycjach funduszy można się spodziewać pod koniec drugiego kwartału, wtedy też może zapaść decyzja o kolejnym podniesieniu kapitałów funduszy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane