Surfland idzie na NewConnect

MGA
opublikowano: 13-12-2011, 00:00

Wrocławska spółka IT planuje debiut w pierwszej połowie 2012 roku. Idzie na parkiet po 600 tys. zł.

Producent oprogramowania dla deweloperów i firm budowlanych pod koniec listopada przekształcił się w spółkę akcyjną. Cel jest jasny: debiut na warszawskim parkiecie. Uzyskane z niego pieniądze zamierza przeznaczyć na rozwój.

— Jesteśmy w trakcie przygotowywania memorandum inwestycyjnego, które chcielibyśmy skierować do inwestorów w pierwszym kwartale przyszłego roku. Debiut jest planowany na przełomie pierwszego i drugiego kwartału 2012 — mówi Jacek Kwaśniak, prezes Surfland Deweloper System (SDS). Tłumaczy, że spółka szybko się rozwija i potrzebuje inwestycji, by utrzymać tempo wzrostu. Wejście na NewConnect ma umożliwić uzyskanie kapitału na planowane inwestycje. W grę wchodzi kwota ok. 600 tys. zł z prywatnej emisji akcji.

— Chcielibyśmy przeznaczyć te pieniądze na poszerzenie oferty produktowej pozwalającej zwiększenie udziałów w rynku. Część z pozyskanych pieniędzy planujemy także wydać na marketingowe wsparcie sprzedaży. NewConnect wydaje się dla nas optymalnym rynkiem ze względu na kwotę, którą planujemy uzyskać — mówi Jacek Kwaśniak.

Po trzech kwartałach tego roku Surfland miał 672 tys. zł przychodów i 232 tys. zysku netto. Spółka prognozuje, że rok zamknie przychodami w wysokości do 1 mln zł i będzie miała ok. 300 tys. zł zysku. SDS to owoc połączenia dwóch firm IT: Surfland Systemy Komputerowe oraz StartUp. W sierpniu 2010 roku SDS podpisała umowę inwestycyjną z eXant Software Polska — partnerem międzynarodowej firmy IT eXant Software. W obu podmiotach głównym udziałowcem jest notowany na NewConnect fundusz private equity OneRay Investment. Fundusz jest zarządzany przez osoby wcześniej powiązane z Surfland Systemy Komputerowe.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MGA

Polecane