Swarzędz nie sprzedał działek

KSA
opublikowano: 25-06-2009, 00:00

Nieruchomości meblowej spółki nie znalazły nabywców. Przetargi będą powtórzone.

Nieruchomości meblowej spółki nie znalazły nabywców. Przetargi będą powtórzone.

Wczoraj w Swarzędzu odbyła się pierwsza próba sprzedaży majątku likwidowanej spółki. Na sprzedaż wystawione były cztery nieruchomości: w Kościanie, Nowych Oborzyskach, Swarzędzu i Gostyniu. Żadna z nich nie znalazła nabywcy.

Na przetargi dotyczące nieruchomości w Kościanie (cena wywoławcza 4,84 mln zł), Nowych Oborzyskach (0,76 mln zł) i Swarzędzu (1,85 mln zł) nie stawił się nikt. Natomiast na działkę w Gostyniu chętnych było dwóch, ale żadne nie zaoferował postąpienia powyżej ceny wywoławczej, która wynosiła 0,17 mln zł, więc przetarg zamknięto bez wyboru oferenta.

— Z całą pewnością mogę powiedzieć, że przetargi będą powtórzone — informuje Marek Kamiński, likwidator a wcześniej dyrektor finansowy Swarzędza.

Zaznacza jednak, że nie jest w stanie określić w tym momencie, kiedy działki zostaną ponownie wystawione na sprzedaż i po jakich cenach.

— To będzie teraz przedmiotem analiz. Do każdej z nieruchomości podejdę indywidualnie. Być może powodem niepowodzenia przetargów była cena, ale z drugiej strony może potencjalni nabywcy uznali, że to nie jest jeszcze dobry moment na tego typu inwestycje — tłumaczy Marek Kamiński.

Nie precyzuje na razie, czy zanim powtórzone zostaną nieudane przetargi, na sprzedaż będą wystawione inne składniki majątku — np. funkcjonujący zakład.

— Wobec powyższego strategia i harmonogram likwidacji majątku muszą ulec pewnej modyfikacji — mówi Marek Kamiński.

Niepowodzenie przetargów powinno martwić tych inwestorów, którzy liczą, że po likwidacji Swarzędza będą partycypowali w podziale pozostałej gotówki. Cieszyć powinni się natomiast ci, którzy oprotestowali uchwałę o likwidacji spółki i liczą na jej unieważnienie. Pierwsza rozprawa w tej sprawie odbędzie się na początku lipca.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KSA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Swarzędz nie sprzedał działek