Swatch ma pierwszą roczną stratę od 1983 roku

  • Paweł Makosz
opublikowano: 28-01-2021, 10:46

Grupa Swatch zanotowała roczną stratę netto w wysokości 60 mln USD. Tym samym rok 2020 jest pierwszym od 37 lat w którym przedsiębiorstwo nie zanotowało rocznego zysku.

Sprzedaż produktów Swatch Group w 2020 roku jest niższa o 32 proc. w porównaniu z okresem przed pandemicznym. Wynik przedsiębiorstwa jest gorszy niż 22 proc. spadek zanotowany przez szwajcarski przemysł zegarków. Niski popyt przełożył się na stratę w bilansie rocznym w wysokości 60 mln USD.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

W wydanym oświadczeniu grupa Swatch wskazała na możliwość poprawy sytuacji w nadchodzących miesiącach.

– Przewidujemy znaczny wzrost sprzedaży zegarków i biżuterii na całym świecie w 2021 r., co już zaobserwowano w Chinach kontynentalnych po ustabilizowaniu sytuacji pandemicznej - głosi komunikat.

W Chinach, które są największym na świecie rynkiem luksusowych zegarków, w drugiej połowie 2020 roku, odnotowano dwucyfrowy wzrost sprzedaży. W grudniu poziom sprzed pandemii osiągnął rynek zegarków w Stanach Zjednoczonych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane