Świat czeka na powrót Amerykanów

Karolina Bojko-Leszczyńska, EFIX Dom Maklerski S.A.
29-11-2013, 16:05

Dzisiaj w Stanach Zjednoczonych obchodzony jest tzw. „Czarny Piątek”. Skrócona sesja giełdowa i wczorajsza przerwa świąteczna tradycyjnie przekładają się na zmniejszoną zmienność na rynkach finansowych.

USD/PLN

Notowania USD/PLN od początku tygodnia poruszają się w wąskiej, spadkowej konsolidacji. Obecnie kurs zbliża się już do górnej granicy tej konsolidacji, co w najbliższym czasie powinno spowodować kontrę strony podażowej. Nie spodziewałabym się dziś na tym rynku żadnych dynamicznych ruchów. Kluczowym dla dalszych spadków w średnim terminie będzie pokonanie strefy wsparć 3,0690 – 3,0750, co otworzyłoby drogę do ataku tegorocznych minimów i 61,8% zniesienia sekwencji wzrostowej z 2011 i 2012 roku – strefa 3,00 – 3,0168.

EUR/PLN

Notowania EUR/PLN dzisiaj ponownie testują 38,2% zniesienie wrześniowej fali spadkowej (4,2046). W średnim terminie sytuacja techniczna na tej parze pozostaje niezmieniona. Cały czas kurs porusza się wewnątrz formacji trójkąta rozszerzającego, którego dolne ograniczenie zostało obronione 18 listopada. Ograniczenia tej formacji przebiegają aktualnie na poziomach: 4,1720 i 4,2440.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Karolina Bojko-Leszczyńska, EFIX Dom Maklerski S.A.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Waluty / Świat czeka na powrót Amerykanów