„Świat finansów wkracza w nowy etap”

Inwestorzy zza oceanu kupują akcje w oczekiwaniu na dzisiejsze wypowiedzi przedstawicieli Fedu.

Na ponad godzinę przed otwarciem kontrakty na S&P500 i Nasdaq100 zyskują 0,4 proc., a futures na Dow Jonesa utrzymują się 0,3 proc. nad kreską. Wydarzeniem dnia będą wystąpienia szefów oddziałów Fedu w Nowym Jorku Williama Dudleya oraz w Atlancie Dennisa Lockharta.

- Rynkiem całkowicie zawładnęły działania i komentarze Fedu. Nie sądzę, aby problemem było to, że oni zmniejszą programy wsparcia gospodarki. Problemem jest to, że inwestorzy właśnie się zorientowali, że świat finansów wkracza w nowy etap, a to oznacza duże zmiany – powiedział w wywiadzie dla Bloomberga Robert Royle z towarzystwa Smith & Williamson Investment Management.

Jak zauważa agencja Bloomberg, po tym jak w 1994 r. S&P500 zareagował 8 proc. przeceną na pierwszą podwyżkę stóp Fedu od 1989 r., indeks zyskiwał średnio 26 proc. rocznie w ciągu kolejnych pięciu lat.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / „Świat finansów wkracza w nowy etap”