Świat głęboko przejęty tragedią w Katowicach

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 29-01-2006, 19:24

Papież Benedykt XVI, prezydenci, premierzy i ministrowie spraw zagranicznych wielu krajów wyrażają Polsce głębokie współczucie w związku z tragedią, do której doszło w sobotę w Katowicach.

Papież Benedykt XVI, prezydenci, premierzy i ministrowie spraw zagranicznych wielu krajów wyrażają Polsce głębokie współczucie w związku z tragedią, do której doszło w sobotę w Katowicach.

    Zagraniczne sieci telewizyjne i pozostałe media informują na czołówkach o szczegółach katastrofy w katowickiej hali targowej.

    Benedykt XVI podczas niedzielnego spotkania na Anioł Pański w Watykanie modlił się za ofiary, a po polsku powiedział m.in.: "Zawierzam Bożemu miłosierdziu tych, którzy zginęli i jednoczę się w duchu z ich rodzinami oraz tymi, którzy w tym wypadku odnieśli rany".

    Depesze kondolencyjne na ręce prezydenta Lecha Kaczyńskiego przesłali m.in. przywódcy sąsiednich krajów - prezydent Niemiec, Horst Koehler, prezydent Rosji Władimir Putin i Czech - Vaclav Klaus.

    Kanclerz Niemiec Angela Merkel i premier Słowacji Mikulasz Dzurinda przesłali kondolencje na ręce premiera Kazimierza Marcinkiewicza.  

    Angela Merkel pisze, że "z przerażeniem" zareagowała na wiadomość o katastrofie. "Jesteśmy myślami z licznymi ofiarami oraz ich rodzinami" - czytamy w depeszy pani Merkel.

    "Rosja wstrząśnięta jest doniesieniami o tragedii w Katowicach (...) W imieniu wszystkich Rosjan i swoim własnym wyrażam narodowi polskiemu szczere współczucie..." - pisze w depeszy kondolencyjnej prezydent Rosji.

    Wyrazy współczucia i solidarności przesłali swoim polskim odpowiednikom prezydent Francji Jacques Chirac i premier Dominque de Villepin.

    "Myślę o całej Polsce, tak bliskiej sercu Francji" - kończy swe przesłanie szef rządu francuskiego.

    Z polskim społeczeństwem i z rodzinami ofiar, również pochodzących z innych krajów solidaryzuje się w depeszy kondolencyjnej przewodniczący Komisji Europejskiej Jose Barroso.

    Podobnie, jak europejskie stacje TV, wszystkie amerykańskie sieci telewizyjne podają na czołowych miejscach doniesienia o zawaleniu się dachu na wystawie gołębi pocztowych w Katowicach. Pokazują migawki z akcji ratowniczej.    

    Telewizja naszych południowych sąsiadów, Czechów, niemal od chwili katastrofy w specjalnych wydaniach dzienników podaje stale aktualizowane informacje o rozmiarach tragedii i przebiegu akcji ratowniczej. Słowacka telewizja TA3, odpowiednik polskiej TVN 24 przez całą niedzielę, co 30 minut, podaje zaktualizowane informacje z Katowic.    

    W akcji ratowniczej brało udział kilku czeskich ratowników, a czeskie MSW zaoferowało wysłanie do Katowic następnej grupy, ale nie okazali się oni potrzebni.

    Czeskie media poinformowały, że w związku z tragedią w Katowicach prezydent Lech Kaczyński odwołał planowaną na najbliższy poniedziałek wizytę oficjalną w Pradze.

    Agencje prasowe piszą, że oprócz hodowców gołębi z całej Polski na wystawie w Katowicach-Chorzowie byli Holendrzy, Niemcy, Czesi, Węgrzy, Belgowie, Ukraińcy i Słowacy.

Nieruchomości
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
×
Nieruchomości
autor: Dominika Masajło, Paweł Berłowski
Wysyłany raz w tygodniu
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane