Światowe autorytety

DCZ
opublikowano: 09-11-2007, 00:00

Poleca Bogusław Tobiszowski z Domu Wydawniczego Rebis.

Poleca Bogusław Tobiszowski z Domu Wydawniczego Rebis.

Daniel Goleman: „Inteligencja społeczna”.

Autor stawia tezę, że jesteśmy zaprogramowani na związki społeczne i że mają one zaskakująco głębokie znaczenie dla wszelkich aspektów naszego życia. Nasze reakcje na zachowania innych i ich reakcje na nasze zachowania inicjują złożone reakcje hormonalne, które regulują wszystko: od pracy serca po układ odpornościowy. A zatem dobre stosunki z innymi są jak witaminy, a złe — jak trucizna.

Michael Armstrong: „Zarządzanie ludźmi. Praktyczny przewodnik dla menedżerów liniowych”.

Książka światowej sławy eksperta omawia umiejętności niezbędne, by skutecznie zarządzać ludźmi, zasoby, zarządzanie wynikami, rozwój i nagradzanie pracowników, zdrowie i bezpieczeństwo, strukturę prawną organizacji. Przystępnie wyjaśnia fachową terminologię, nie posługując się biznesowym żargonem, a wiadomości teoretyczne wspiera licznymi przykładami z praktyki. Książka ukazała się na początku października.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DCZ

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu