Światowe trendy w budowlance

opublikowano: 10-03-2019, 22:00

Branża budowlana w ujęciu globalnym jest sektorem powiązanym z cyklem koniunkturalnym: rezultaty firm są ściśle powiązane ze wzrostem gospodarczym danego kraju i nastrojami inwestorów, wynika z raportu Market Monitor.

Niemiecki sektor budowlany, podobnie jak w poprzednich latach, notował w 2018 r. solidne wyniki, a prognozy na 2019 r. pozostają optymistyczne. W Polsce stabilny wzrost eksperci przewidują w sektorze budownictwa kubaturowego.

— Co więcej, sprzyjające warunki gospodarcze pozytywnie wpływają na decyzje inwestycyjne dotyczące zakupów nieruchomości zarówno na użytek własny, jak i wynajem. Niepokoić może jedynie spadek liczby umów podpisanych przez deweloperów z klientami w 2018 r., co jest prognozą fazy wolniejszego wzrostu na rynku mieszkaniowym — mówi Arkadiusz Tarszkiewicz, ekspert firmy Atradius.

Eksperci prognozują, że w USA w 2019 r. wydatki na budownictwo wzrosną o 4,8 proc., jednak będzie to tempo wolniejsze niż w 2018 r.

17,9 proc. O tyle wzrosła w 2018 r. produkcja budowlano-montażowa w Polsce.

45-60 dni Tyle wynosi średni termin płatności w niemieckim sektorze budowlanym.

65937540-8c2f-11e9-bc42-526af7764f64
Nieruchomości
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
Nieruchomości
autor: Dominika Masajło, Paweł Berłowski
Wysyłany raz w tygodniu
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dominika Masajło

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu