Świecie idzie na przekór rynkowi

Dariusz Karolak
14-09-2001, 00:00

Świecie idzie na przekór rynkowi

Bardzo mocno zachowuje się Świecie. Często porusza się ono wbrew rynkowi, co przypisać możemy stopniowemu skupowaniu akcji przez Framondi, by później nie było problemu z przeprowadzeniem skutecznego wezwania, które może okazać się wstępem do pożegnania tej spółki z GPW. Wzrostom sprzyja trwające wezwanie na Stomil, które podsyca spekulacje na tanich spółkach ze znaczącym udziałem inwestora branżowego.

Wzrosty dokonują się na relatywnie małych obrotach, co można wiązać z coraz mniejszą płynnością. Z drugiej jednak strony zwiększa to ryzyko inwestycyjne. Także z punktu widzenia AT nie jest Świecie zbyt atrakcyjnym walorem. Chociaż wskaźniki zachowują się poprawnie, po dotarciu do oporu rosnącej linii szczytów od 7 III przy 21 zł, ręka raczej nie powinna zadrżeć przed złożeniem zlecenia sprzedaży.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dariusz Karolak

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świecie idzie na przekór rynkowi