Święta handlowców nie będą wesołe

opublikowano: 29-11-2022, 17:11
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Nastroje w branży handlowej przed sezonem świątecznych zakupów trudno określić optymistycznymi.

Zaledwie 3 proc. firm liczy na większe zamówienia w ostatnim kwartale roku, a aż 42 proc. obawia się ich spadku, wynika z Barometru EFL. Podobne oceny dotyczą płynności finansowej. Tylko 2 proc. przedsiębiorców prognozuje jej poprawę, a 41 proc. pogorszenie. Na rychłą poprawę nastrojów nie zanosi się, o czym świadczą prognozy handlowców na najbliższe sześć miesięcy. Dwie trzecie firm spodziewa się jeszcze trudniejszej kondycji branży. To więcej niż w budowlance, czy HoReCa. Ponad połowa firm handlowych odczuwa negatywny wpływ wojny za wschodnią granicą na działalność. W takim otoczeniu zewnętrznym żadna nie planuje ruchów w obszarze inwestycji, a co trzecia prognozuje większe zapotrzebowanie na finansowanie zewnętrzne.

Poznaj program konferencji “Klient w czasach zmiany”, 29-30 marca 2023, Online >>

42proc.

Taki odsetek firm z branży handlowej obawia się spadku zamówień w ostatnim kwartale tego roku, pomimo sezonu zakupów świątecznych

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane