Święto przedstawicieli biznesu na Dolnym Śląsku

  • DI
opublikowano: 19-11-2019, 22:00

Debaty, panele dyskusyjne, strefa networkingowa — to czeka na uczestników kongresu, który jutro rozpocznie się we Wrocławiu.

365 Timing Economic Congress — wydarzenie pod tą nazwą odbędzie się już 21 i 22 listopada w stolicy Dolnego Śląska. Jego uczestnicy będą dyskutować o tym, jaką drogą podąża regionalna i polska gospodarka. Tematyka kongresu obraca się wokół zagadnień czasu w procesach społeczno-gospodarczych — z uwzględnieniem potrzeb jednostki, biznesu, ale też społeczeństwa i państwa. Dlaczego? Zdaniem organizatorów — którymi są Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu i Dolnośląski Fundusz Rozwoju — wszechobecna ekonomizacja w procesach gospodarczych sama w sobie już nie jest wystarczająca, dlatego rośnie znaczenie właściwego miejsca i czasu w osiąganiu celów. To druga edycja spotkania, które jest przeznaczone dla przedsiębiorców, inwestorów, przedstawicieli sektora finansowego, organizacji i zrzeszeń gospodarczych, uczelni, administracji publicznej oraz studentów. Podczas kongresu będzie mowa m.in. o nowych dziedzinach gospodarki, narastającej innowacyjności oraz wypieraniu tradycyjnych sektorów przez nowe, których dzisiaj nie potrafimy jeszcze przewidzieć.

Eksperci powiedzą o rozwoju świata internetowego, wyzwaniach ekologicznych i społecznych oraz o tym, jak postęp techniczny zmienia społeczeństwa, co może zastąpić ekonomię dzielenia się i jak oczekiwania ludzi wpływają na politykę państwa. Temu poświęcone będą debaty i panele dyskusyjne. Tematy sesji głównych to: „Megatrendy w perspektywie gospodarczej do 2035 roku” oraz „Człowiek jako wyzwanie dla współczesnych gospodarek”. Podczas kongresu stworzona zostanie także specjalna strefa networkingowa pod nazwą Level Up! Innowacja i Inspiracja. Będzie to przestrzeń przedsiębiorczej aktywności, w której spotkają się uczestnicy kongresu zainteresowani bezpośrednią wymianą poglądów i idei. W bezpośrednich rozmowach będą mogli dzielić się swoimi doświadczeniami i pomysłami. W strefie zorganizowane zostaną warsztaty i prezentacje obrazujące trudną drogę, jaką przechodzi się od pomysłu do sukcesu w biznesie. Swoje prezentacje przedstawią m.in. finaliści konkursu na najciekawsze pomysły startupowe, który jest organizowany wspólnie z dolnośląskimi uczelniami. Więcej informacji o kongresie: http://365timing.pl/.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu