Świętokrzyska 'Solidarność' ogłasza pogotowie strajkowe

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 08-02-2005, 16:36

Pogotowie strajkowe w całym regionie, obowiązujące od środy, ogłosiła we wtorek świętokrzyska "Solidarność". Protest ma związek ze zmianą kodeksu postępowania cywilnego w części dotyczącej możliwości zajęcia funduszu płac w zakładach podlegających egzekucji komorniczej. Pogotowie ma polegać na wywieszeniu flag związkowych.

Pogotowie strajkowe w całym regionie, obowiązujące od środy, ogłosiła we wtorek świętokrzyska "Solidarność". Protest ma związek ze zmianą kodeksu postępowania cywilnego w części dotyczącej możliwości zajęcia funduszu płac w zakładach podlegających egzekucji komorniczej. Pogotowie ma polegać na wywieszeniu flag związkowych.

Według "S", zapis w kodeksie jest niebezpieczny dla egzystencji tysięcy rodzin pracowniczych i wprowadzony został z naruszeniem obowiązującego prawa - stoi bowiem w jawnej sprzeczności z postanowieniem kodeksu pracy, w części dotyczącej obowiązku zapłaty za pracę, oraz z ustawą o związkach zawodowych nakazującą konsultacje społeczne projektów prawnych związanych z prawami pracowniczymi.

"Solidarność" apeluje do marszałka Sejmu o pilne wprowadzenie na najbliższe obrady Sejmu nowelizacji tego zapisu zgłoszonej w piątek przez posłów Prawa i Sprawiedliwości. Domaga się od rządu poparcia tej poprawki, tak aby rozwiązanie problemu odbyło się w trybie pilnym.

"Zarząd Regionu Świętokrzyskiego NSZZ +Solidarność+ ostrzega, iż bez niezwłocznego zapobieżenia niebezpieczeństwu zajęć komorniczych funduszu płac dojść musi do naruszenia pokoju społecznego" - napisano w przesłanym PAP stanowisku.

"S" udzieliła pełnego poparcia pracownikom, którzy podjęli akcje protestacyjne w obronie zagrożonych praw pracowniczych oraz zadeklarowała uzgodnienie harmonogramu innych akcji protestacyjnych.

Nowelizacja przepisu k.p.c. spowodowała protesty w świętokrzyskich szpitalach. Od 27 stycznia trwa głodówka w lecznicy w Starachowicach. Od poniedziałku strajk okupacyjny prowadzą pracownicy szpitala w Skarżysku-Kamiennej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane