Sygnalista otrzymał 200 mln USD nagrody od CFTC

opublikowano: 21-10-2021, 18:43

Regulator amerykańskiego rynku kontraktów terminowych, Commodity Futures Trading Commission (CFTC) przekazał sygnaliście, którego informacje przyczyniły się do znacznych postępów w trwającym śledztwie, najwyższą w swojej historii nagrodę w wysokości 200 mln USD.

“Informacje udzielone przez sygnalistę dostarczyły CFTC bezpośrednie dowody na popełnienie czynu zabronionego“ - głosi czwartkowe oświadczenie regulatora.

CFTC nie ujawniła, o jaką sprawę chodzi, aby chronić tożsamość swojego informatora. Regulator wypłaca nagrody za pośrednictwem funduszu ustanowionego przez Kongres, który jest finansowany z grzywien płaconych przez ukarane podmioty.

Według oświadczenia, program informowania o nieprawidłowościach pomógł CFTC ukarać nieuczciwe osoby lub firmy grzywnami o łącznej wartości ponad 3 mld USD.

Przyznana w czwartek nagroda w wysokości 200 mln USD pobiła dotychczasowy rekord także w przypadku pozostałych amerykańskich regulatorów rynków finansowych. Należał on do Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), która w październiku 2020 roku wypłaciła sygnaliście gratyfikację w kwocie 114 mln USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane