Sygnis w kwartał przebił roczne przychody

opublikowano: 09-08-2022, 20:00
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Deeptechowa spółka zwiększyła sprzedaż i liczy na jeszcze większe przyspieszenie w kolejnym półroczu. Pomóc w tym mają przesunięte w czasie kontrakty i zasoby przejętego ZMorpha.

Przeczytaj artykuł i dowiedz się:

  • jaki poziom przychodów osiągnęła deeptechowa spółka Sygnis i dlaczego kwartał zakończyła stratą
  • jak na skalę przychodów i rentowność w kolejnych miesiącach wpłyną opóźnione kontrakty firmy i niedawna akwizycja ZMorpha
  • jakie zlecenia będzie realizować Sygnis w drugiej połowie roku

Sygnis, spółka deeptechowa z rynku NewConnect prowadząca projekty badawczo-rozwojowe w zakresie technologii hardware’owych, w II kw. 2022 r. wypracowała przychody o 17 proc. wyższe od uzyskanych w całym 2021 r. Ich poziom sięgnął 4,1 mln zł. Firma liczyła na jeszcze lepsze wyniki kwartalne, jednak w bieżącym sprawozdaniu finansowym nie mógł zostać ujęty kontrakt z Uniwersytetem Jagiellońskim w Krakowie na dostawy mikroskopu LEEM za łączną kwotę 5,9 mln zł. W związku z opóźnieniem w postępowaniu przetargowym Sygnis dopiero teraz jest na etapie podpisywania umowy. “Podobna sytuacja miała miejsce w ramach przetargu na dostawę mikroskopu holotomograficznego dla podmiotu w Bułgarii na kwotę 400 tys. zł, gdzie zakładana marża na dostawie jest prognozowana na poziomie 30 proc.” - podała spółka w komunikacie.

 Innowacje hardware
Innowacje hardware
Miniony kwartał był dla nas niezwykle ważny pod względem długofalowej realizacji strategii, której jednym z celów jest stanie się największą firmą innowacji hardware w Europie Środkowej i Wschodniej - zaznacza Andrzej Burgs, prezes Sygnis.
Marek Wiśniewski

Firma w II kw. odnotowała jednak stratę na poziomie 2 mln zł. Jak wyjaśnił Andrzej Burgs, prezes Sygnis, była ona związana z większym zatowarowaniem m.in. pod kolejną odsłonę Laboratoriów Przyszłości, czyli kontynuacji dostaw drukarek m.in. do szkół ponadpodstawowych w ramach programu rządowego. Realizacja tego i innych zobowiązań firmy ma zwiększyć poziom jej przychodów i zagwarantować rentowność w najbliższej przyszłości.

Na wyniki w kolejnych miesiącach będzie wpływać już także włączenie do grupy spółki ZMorpha, producenta drukarek 3D. Przypomnijmy, w lipcu 2022 r. Sygnis odkupił od Warsaw Equity Management kontrolny pakiet akcji w ZMorphie (5,4 mln akcji, stanowiących 77,88 proc. udziału w kapitale zakładowym ZMorph za 3,6 mln zł). Akwizycja spowodowała, że pod względem względem przychodów i liczby pracowników Sygnis zyskał palmę pierwszeństwa w polskiej branży druku 3D.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane