Sygnity blisko wygranej megakontraktu

MGA
11-11-2012, 22:16

Spółka jest blisko wygranej w przetargu na system dla resortu finansów i zdobycia kontraktu wartego 232 mln zł.

Przetarg na e-Podatki – nowy system informatyczny dla fiskusa jest na ostatniej prostej. Jak dowiedział się „Puls Biznesu”, Sygnity spełniło wszystkie wymogi, które przed spółką postawiła na początku październik Krajowa Izba Odwoławcza (KIO). Warszawska spółka już raz została zwycięzcą przetargu, ale na skutek odwołań innych oferentów KIO nakazała unieważnienie oceny i wykonanie ponownej oceny.

Janusz R. Guy, prezes Sygnity (Fot: Marek Wiśniewski, "Puls Biznesu")
Zobacz więcej

Janusz R. Guy, prezes Sygnity (Fot: Marek Wiśniewski, "Puls Biznesu")

- Sygnity uzupełniło polisę, odtajniło cześć dokumentacji oraz zatwierdziło poprawki w wyliczeniu ceny, których wykonanie nakazało KIO – mówi osoba zbliżona do przetargu.

Nasze informacje potwierdza osoba, zbliżona do warszawskiego integratora. 
- Resort finansów będzie mógł przystąpić do ostatecznego wyboru wykonawcy. Należy spodziewać się szybkiego rozstrzygnięcia przetargu – mówi nasz rozmówca.

To oznacza, że wykonawcę e-Podatków poznany wcześniej niż przewidywał rynek. Jeszcze kilka dni temu wydawało się, że wyniki zostaną ogłoszone dopiero pod koniec grudnia.

Szanse Sygnity zwiększa fakt, że jego główny konkurent – Asseco Poland - odwołał się od decyzji o uzupełnieniu polisy do KIO. To oznacza, że mógł mieć problemy z wykonaniem wytycznych. Rozprawa w tej sprawie ma się odbyć w środę. Oferta trzeciej firmy, która pozostała na placu boju – krakowskiego Comarchu – została oceniona najniżej, jest też najdroższa.

Jeśli Sygnity zostanie zwycięzcą przetargu na e-Podatki będzie to jedyna dobra informacja dla akcjonariuszy w ostatnim czasie. Będzie to największe zamówienie w historii spółki. Jego wartość to 232 mln zł brutto. Kurs akcji spółki od początku miesiąca szuka dna. To efekt wycofanie się z realizacji tegorocznej prognozy, która przez nowe władze została uznana za nierealną.

Dodatkowo Sygnity wycofuje się z obszarów działalności, w które weszło w ciągu ostatnich dwóch lat. W czwartek PAP poinformował o stopniowej likwidacji Quatry – linii oprogramowania dla MSP, która pojawiła się na rynku na początku roku. Natomiast z naszych informacji wynika, że spółka wycofała się z planów ekspansji zagranicznej i kończy współpracę z partnerami, których pozyskała w ostatnich miesiącach.
- To duży kontrakt, o wartości większej od obecnej kapitalizacji Sygnity, którego pozyskanie na pewno pomoże spółce. W obecnej sytuacji jest on dla niej na wagę złota – mówi Waldemar Stachowiak, analityk Ipopema Securities.
Mariusz Gawrychowski

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MGA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Sygnity blisko wygranej megakontraktu