Sygnity i Comarch spotkały się w ARiMR

GSU
opublikowano: 12-02-2020, 13:04

W przetargu ARiMR na zakup i wdrożenie systemu do zarządzania zasobami ludzkimi, jego utrzymanie i rozwój do 2024 r. oferty złożyły: Sygnity Business Solutions i Comarch Polska.

Sygnity BS wyceniło prace na 9,4 mln zl, a Comarch na 16,73 mln zł. Zaproponowane ceny mocno wykraczają poza budżet zamawiającego, który na sfinansowanie zamówienia zamierzał przeznaczyć 6,98 mln zł brutto.

Prawdopodobne jest, że przetarg na system HR podzieli losy innego przetargu ARiMR, w którym oferty rozjechały się z budżetem. W poniedziałek agencja unieważniła postępowanie na zakup i wdrożenie dwóch typów przełączników SAN z oprogramowaniem i konsultacjami. Oferty w nim złożyło pięciu wykonawców. Najtańsza była oferta konsorcjum Intertrading Systems Technology za 10,2 mln zł, a najdroższa Galaxy Systemy Informatyczne za 15,83 mln zł. ARiMR na zamówienie planowała przeznaczyć 7,15 mln zł brutto. Agencja nie zdecydowała się podwyższyć budżetu do wartość najniższej oferty, czyli o ponad 3 mln zł.

Nadal nierozstrzygnięty pozostaje ogłoszony we wrześniu przetarg na utrzymanie systemy OFSA, o którym „PB” pisał w ostatni poniedziałek. Zgodnie z wyrokiem KIO i podtrzymanym przez sąd okręgowy ARiMR powinna unieważnić wybór jako najkorzystniejszej oferty Asseco. Po niedawnym odrzuceniu oferty DXC Technology, jedyną ważną ofertę w tym przetargu i mieszczącą się w budżecie posiada Comarch. Krakowska spółka obecnie świadczy usługi związane z systemem OFSA, ale zgodnie z podpisanym w ubiegłym roku aneksem, umowa kończy się z końcem lutego.

a9c2adc0-8c30-11e9-b683-526af7764f64
Newsletter ICT
Nowości z firm IT z naciskiem na spółki giełdowe: przetargi, informacje z rynku, newsy kadrowe i inne.
ZAPISZ MNIE
Newsletter ICT
autor: Grzegorz Suteniec
Wysyłany raz w tygodniu
Grzegorz Suteniec
Nowości z firm IT z naciskiem na spółki giełdowe: przetargi, informacje z rynku, newsy kadrowe i inne.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GSU

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy