Sygnity uplasowało emisję za 17,25 mln zł

opublikowano: 26-11-2018, 16:47

Sygnity w ramach subskrypcji prywatnej uplasowało 7,5 mln akcji po 2,3 zł za szt, co oznacza, że spółka pozyska 17,25 mln zł.

Jak informuje prezes Sygnity Mariusz Nowak zainteresowanie inwestorów esmiją było istotnie wyższe niż liczba oferowanych akcji.

Jednym z inwestorów, który wziął udział w emisji był Cron, który zapisał się na 1.897.097 akcji, czyli 25,3 proc. oferowanej puli. Przed emisją spółka ta miała ponad 20 proc. akcji informatycznej spółki. 

W poniedziałek sąd zarejestrował zamiany w statucie informatycznej spółki, które zniosły ograniczanie zakładając, ze żaden akcjonariusz nie może dysponować  na walnym więcej niż 20 proc. ogólnej liczby głosów.

Podwyższenie kapitału zakładowego stanowiło jeden z elementów uzgodnień spółki z jej wierzycielami, w ramach umowy restrukturyzacyjnej. Pieniądze z emisji zostaną przeznaczony na dyskontowy wykup obligacji. Za pozyskaną kwotę spółka wykupi obligacje o wartości nominalnej 23 mln zł.

Wykupienie obligacji przed 6 grudnia oznaczać  będzie wygaśnięcie zobowiązania Sygnity do emisji akcji kierowanej do obligatariuszy, co oznaczałoby istotne rozwodnienie kapitału.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Suteniec

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu